JÚN – JÚL 2020

27. týždeň

Zistené a vyriešené priestupky na území mesta: 368

Nahlásené, zistené a vyriešené udalosti: 279

05.07.2020

14:38 hod. Oznamovateľ telefonicky nahlásil, že ho v byte na ul. Kempelenová  napadol s nožom jeho brat. Hliadkou MP na mieste situácia upokojená. Pre podozrenie zo spáchanie trestného činu bola na miesto privolaná hliadka PZSR, ktorej členovia si prevzali ďalšie riešenie. Pri incidente nebolo žiadna z osôb zranená. Podľa vyjadrenia napadnutého  dôvod agresívneho správania jeho brata má byť nekontrolované užívanie alkoholu, liekov a psychotropných látok.

01.07.2020

00:25 hod. Oznamovateľka telefonicky uviedla že, ju v byte na ul. Čajakova zbil bezdomovec, ktorého si tam sama vpustila. Hliadkou MP na mieste zistené, že v byte došlo k partnerskej hádke medzi oznamovateľkou a jej druhom – bezdomovcom. Nejavila žiadne známky napadnutia a počas riešenia zmenila názor a odmietla akékoľvek riešenie zo strany hliadky MP. Oznamovateľka nepožadovala vykázanie svojho druha.

30.06.2020

15:30 hod. Oznamovateľka z Budatína nahlásila túlavého psa (nemecký ovčiak), ktorý bol hliadkou MP odchytený. Jeho majiteľ ako uviedla oznamovateľka je v súčasnej dobe vo väzení. Podľa čipu bola zistená jeho pôvodná majiteľka, ktorá uviedla že pre zranenie sa už o psa nedokáže starať a preto ho darovala. Za prítomnosti hliadky MP našla pre psa nového majiteľa, ktorému bol odovzdaný. Následne bola hliadkou MP poučená o nutnosti spracovania darovacej zmluvy a aktualizácie tel. kontaktu v databáze CRSZ.

12:35 hod. Oznamovateľka nahlásila krádež zlatých šperkov v zlatníctve na Nám. A. Hlinku, v ktorom sa práve nachádzala. Poskytla popis páchateľa. Hliadkami MP a kamerovým systémom mesta boli v súčinnosti s hliadkami PZSR vykonané dôkladné kontroly okolia prevádzky, trasy úteku páchateľa aj širšieho okolia centra mesta, avšak osobu podľa popisu sa nájsť nepodarilo.

03:00 hod. Na útvar MP na ulici Hollého sa dostavil muž, bytom Nové mesto nad Váhom, ktorý požiadal o pomoc pri nájdení svojho vozidla. Bol so svojou priateľkou na večernej návšteve mesta Žilina, poblúdili a zabudli, kde zaparkovali vozidlo. Vyťažovaním bol zistený smer príjazdu do mesta, približný smer pohybu a približný opis miesta, kde vozidlo ostalo zaparkované. Podľa zistených skutočností sa vozidlo podarilo hliadke MP nájsť na ul. J. C. Hronského.