JÚN 2021

24. týždeň

Zistené a vyriešené priestupky na území mesta: 377

Nahlásené, zistené a vyriešené udalosti: 241

OZNAM

Mestská polícia Žilina oznamuje občanom, že v súvislosti so zriadením stálej služby na okrsku Vlčince / Solinky majú k dispozícii mobilné telefónne číslo +421 905 608 008 priamo na tento okrsok, na ktorom môžu kontaktovať nonstop hliadku mestskej polície. Samozrejme stále platia aj telefónne čísla na stálu službu na Hollého ul., ako aj tiesňová linka 159.

19.6.2021

22:55 hod. Pracovníčka charity na ul. Framborskej  nahlásila, že bola lúpežne prepadnutá rómom, ktorý vnikol do objektu cez otvorené okno. Pri prepadnutí jej odcudzil notebook, kabelku s dokladmi a finančnou hotovosťou. Na miesto boli vyslané hliadky MP. Následne sa dostavila aj hliadka PZ SR, ktorá si prípad prevzala. Zasahujúce hliadky prepatrolovali široké okolie, páchateľa sa nepodarilo zadržať.

16.6.2021

22:43 hod. Oznamovateľka nahlásila podozrivého, nižšieho muža v tmavej mikine, ktorý sa celý deň pohybuje v okolí bytového domu J. Fándlyho, pozerá do okien a v čase jej telefonátu má stáť pred jej oknami a masturbovať. Na miesto boli vyslané hliadky, ktoré muža podľa popisu zistili a zadržali. Na miesto boli privolaní príslušníci PZ SR, ktorí si vec, aj menovaného prevzali na ďalšie preverovanie.

09:27 hod.  Prijatý telefonický oznam ohľadom ženy ležiacej na lavičke v Sade na Studničkách, ktorá má pri sebe striekačku. Hliadkou MP na mieste zistená žena, ktorá mala na lavičke rozložené dve skladačky s neznámou látkou, striekačku, v ktorej bola neznáma látka červenej farby a peňaženku. Z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu bola na miesto privolaná hliadka OO PZ Žilina – východ, ktorá si vec prevzala.